Jdi na obsah Jdi na menu

Veřejné zasedání zastupitelstva 23. ledna 2014

 Dobře nám tak. Tohle jsme si zvolili - to máme za to!

Zasedání probíhalo tradičně.

Začalo se tím, že se odsouhlasila změna programu - toto se může pouze v odůvodněných případech a ne pokaždé.

Odsouhlasil se rozpočet obce s tím, že schodek se doplní z našetřených rezerv, které prý činí kolem 14.000.000,- Kč.

Přítomní fotbalisté - a tímto jim děkuji, že se zajímají o věci s nimi spojené - byli zřejmě spokojeni s dotací kolem 440.000,- Kč na SK a dalšími +- 370.000,- Kč na zavlažování hřiště.

Jak se zastupitel obce Čoudek vyjádřil - obec dostala pokutu za nedodržení zákonem stanovených podmínek pro vydávání obecního periodika - DV zpravodaje. Je to samozřejmě správné - pakliže se nedodržují pravidla - musí přijít trest.

Výše zmiňovaný zastupitel - pana Čoudka jako našeho stálého čtenáře tímto zdravím - byl veřejně vyzván místopředsedou OSDV panem Vickem, aby předložil důkazy, ze kterých čerpal v říjnovém DV zpravodaji, kde osočil pana Vicka z toho, že nezasáhl proti prodejům škol před 20-ti lety. Dle toho jak nesměle špitl, že informace čerpal ze zápisu a vzhledem k tomu, že obec na výzvu již nebyla schopna žádné materiály k těmto prodejům poskytnout, se můžeme domnívat, že si vše vymyslel k očernění osoby pana Vicka. Nicméně počkáme do příštího zasedání na předložení důkazů ze strany zastupitele Čoudka.

Na dotaz, proč nemá obec zveřejněné veřejné zakázky povinně na www.vestnikverejnychzakazek.cz bylo sděleno, že to odtud asi zmizelo :-) Na další dotaz v jaké částce veřejné zakázky se musí na tomto portálu zveřejňovat, bylo panem Šabatkou správně zodpovězeno, že nad 500.000,-Kč. Ovšem nevoli způsobilo to, když jsem toto chtěl zadat do zápisu. Bohužel již bylo zasedání ústně před minutou ukončeno a starosta neměl chuť se k tomuto ožehavému tématu vracet. Ostatní zastupitelé seděli a mlčky přihlíželi. Posuďte sami.

Předseda OSDV Ing. Jindřich MATOUŠEK

 

Poslední fotografie

Fotoalbum

Archiv

Kalendář
červen / 2021

Statistiky

Online: 2
Celkem: 127195
Měsíc: 4062
Den: 118